PUR vaht hind – kui kallis on PUR vahuga soojustamine?

PUR-vahu hinnakujunemine

pur vahu hindPUR-vaht on erakordselt tõhus isolatsioonimaterjal, mis on suurepärane alternatiiv traditsioonilistele soojustusmaterjalidele.

Üha enam inimesi otsustab vahuga soojustamise kasuks ning selle populaarsus Eestis on püsivalt tõusuteel. PUR vahu hind on aastatega odevanenud, sest PUR vahu paigaldamise tehnoloogiad on arenenud.

Millise väljaminekuga PUR-vahu kasuks otsustamise korral arvestama peaks?

Kui palju maksab PUR-vaht?

PUR-vaht ja selle hind sõltub isolatsioonikihi paksusest, PUR-vahu tüübist (avatud või suletud pooridega vaht), kaetava pinna suurusest, aluspinnast, ligipääsetavusest ja paigaldamise komplitseeritusest.

Vahuga soojustamine on traditsiooniliste soojustusmaterjalidega võrreldes kallim, kui ainult paigalduse enda hinda arvesse võtta.

Ent soojustustööde lõpliku hinna teadasaamiseks ei piisa vaid keskmise ruutmeetri hinna teadmiseks – lõpphinna kujunemist mõjutavad pikas perspektiivis mitmed nüansid, mis muudavad PUR-vahu isolatsioonitöödesse investeerimise majanduslikult mõttekamaks.

PUR vahtu kasutades ja tööde lõppmaksumuse rehkendustes tuleks silmas pidada järgnevat:

  1. Minimaalne materjalikulu. Pritsitava PUR-vahu kasutamine on tõhus: samaväärse soojustustulemuse saavutamiseks kulub PUR-vahtu näiteks villaga võrreldes tervelt 2 korda vähem.
  2. Minimaalne ülejääk. PUR-vahtu kantakse objekti pindadele täpselt nii palju kui vaja, seega ülejääk on pea olematu.
  3. Minimaalne ajakulu. Pritsitava PUR-vahu pealekandmiseks kulub oluliselt vähem töötunde, kui traditsiooniliste soojustusmaterjalide paigaldamiseks.
  4. Efektiivne paigaldus. PUR-vahtu kantakse pindadele pritsimise teel, tänu millele saab soojustada ka keerulisi pindu ning ära täidetakse kõik tühimikud. Traditsiooniliste materjalidega soojustades on mänguruumi vähem ning soojustus on vähemefektiivne.
  5. Kokkuhoid lisamaterjalide kasutamise pealt. Suletud pooridega PUR-vaht on vee-, auru- ja tuulekindel, seega vahuks kasuks otsustades saab säästa auru- ja tuuletõkete paigaldamise jaoks tarvilike materjalide ja tööjõukulu pealt.
  6. Kokkuhoid lisatarvikute ostmise pealt. PUR-vahu paigaldamiseks ei ole tarvis osta lisamaterjale nagu purgivahtu, teipi jmt.
  7. Kokkuhoid kütte- ja jahutuskulude pealt. PUR-vaht on väga tõhus isolatsioonimaterjal ning selle monoliitne struktuur väldib külmasildade teket ja soojakadu pragudest. Vahu kasutamine aitab säästa hoone stabiilse sisekliima hoidmise pealt nii suvel kui talvel.
  8. Vaht on monoliitne õmblusteta pooljäik soojustuskiht, mis takistab putukate, mikroorganismide ja näriliste pääsemist majja. Auru tõkestavate omadustega vaht vähendab ka hallituse tekkimist hoones, mis teeb selle heaks valikuks allergiku majale.
  9. PUR-vaht ei mädane, ei hallita, ei pragune, ei vaju ära, ei tõmbu kokku. Vaht on kauakestvate omadustega ega vaja väljavahetamist. Suletud pooridega vaht on veekindel, seega veeavariide korral ei pea seda välja vahetama.

 pur vahu paigalduse hinnad

Võrreldes PUR-vahu ja traditsiooniliste soojustuslahenduste nagu villa soojapidavust ning arvesse võttes kõiki nüansse, siis samaväärse soojapidavuseni jõudmiseks on suletud pooridega PUR-vahuga (või selle kombineerimisel avatud pooridega vahuga) soojustamine odavam.

Iga hoone on unikaalne, seega küsige julgelt personaalset hinnapakkumist oma majale!