PUR-vahuga soojustamine kogub Eestis üha enam populaarsust

Mis on PUR-vaht?

PUR-vaht ehk polüuretaanvaht on kahe komponendi segunemisel tekkiv isolatsioonimaterjal, mida iseloomustab madal soojusjuhtivus, mis on väga efektiivne ja mida on lihtne paigaldada. See tõhus vaht on hea alternatiiv traditsioonilistele soojustusmaterjalidele ning on Eestis kiirelt populaarseks muutumas.

Kasutusel on kaht erinevat tüüpi PUR-vahtu: avatud pooridega vaht, mida kasutatakse Eesti kliimas ainult sisekonstruktsioonides, ja suletud pooridega vaht, mida kasutatakse väliskonstruktsioonides.

PUR-vahuga soojustamine

PUR-vaht on oma esialgses faasis pritsitav vedelik, mille pealekandmiseks kasutatakse spetsiaalset masinat. Tänu pritsimisele saab vahuga ära täita ka kõige keerulisemad kohad ja pisemadki tühimikud ja praod.

Vaht sobib hästi ka kontuursete pindade, nõudlike konstruktsioonide ja ebatraditsiooniliste kujuga pindade soojustamiseks.

Pihustamise tulemusena saavutatakse hoone pinda ühtlaselt kattev tihke kiht. Pinnaga kontakti saades hakkab vedelik paisuma ja seejärel tardub, moodustades pinnale pooljäiga isoleeriva kihi.

PUR-vahu kasutamine on majanduslikult väga mõttekas.

pur vahuga soojustamise eelisedMaterjali kantakse pinnale täpselt nii palju kui vaja – materjalikulu on minimaalne ning ülejääk on samahästi kui olematu. Sama soojustustulemus saavutatakse vahtu kasutades 2 korda õhema kihiga kui traditsioonilist villa kasutades.

Ka ajakulu on vahuga väiksem, kui traditsioonilisi soojustamismeetodeid kasutades. PUR-vaht toimib tänu oma struktuuri omapäradele ka tuule- ja aurutõkkena, mis aitab säästa nende materjalide soetamise arvelt.

Vaht on vastupidav: see ei „vaju vaht ära“, ei tõmbu kokku ega pragune, vaid hoiab oma ühtlast vormi läbi aastate. PUR-vaht ei vaja väljavahetamist – isegi mitte veeavariide puhul, sest jäigastunud vaht on veekindel.

PUR-vaht on väga tõhus isolatsioonimaterjal, seda kasutades vähenevad hoone kütte– ja jahutuskulud märgatavalt. Vahtu kasutades luuakse õhukindel monoliitne õmblusteta soojustuskiht, millega välditakse ka külmasildade teket.

Peale selle on avatud pooridega vaht hea heliisolaator, mille tõttu on seda mõttekas siseruumides kasutada.

PUR-vahtu kasutades saab luua rahuliku ja mugava elukeskkonna, kuhu ei kostu tänavamüra, naabrite elustiil ega teises toas kitarrimängu harjutava lapse hääl.

PUR-vaht sobib hästi nii puu- kui kivimaja, nii uue kui ka renoveeritava ehitise soojustamiseks. Vaht nakkub hästi mistahes pinnaga: puidu, klaasi, kivi, metalli, SBS-i jmt-ga.

Peale selle vaht ei hallita, ei mädane, ei ole mürgine, ei ole sobiv elukeskkond kahjulikele mikroorganismidele, närilistele ega putukatele. Kuna vaht on auru tõkestavate omadustega, vähendab selle kasutamine hallituse tekkimist hoones. Vaht sobib hästi allergikute majade soojustamiseks.

PUR-vahuga saab soojustada erinevaid pindu:

  • Välissein, fassaad
  • Majasisene sein
  • Vundament, sokkel
  • Põrand, lagi
  • Katus
  • Pööning
  • Kelder

Kui see artikkel veenis sind maja soojustamisel PUR vahtu kasutama, siis võta meiega all oleva vormi kaudu julgesti ühendust või helista!